Projekt ZDRAVJE V VRTCU 2016/17 v skupini Žogice

Tudi letos smo skozi celo leto izvajali dejavnosti v okviru projekta »Zdravje v vrtcu« in ga povezovali z drugimi projekti.

Redno smo telovadili in izvajali naravne oblike gibanja saj vemo, da so temelj za gibalni razvoj vsakega posameznika. Otroci so v gibalnih igrah uživali in nevede naredili veliko za svoje zdravje. Niti vitamini niso manjkali na našem dnevnem jedilniku, saj smo si nekajkrat naredili sok in smuti. Tudi rojstnodnevne zabave so bile sadno obarvane.

Obiskal nas ja Kapko in nas opomnil, da je voda zelo pomembna za ljudi, rastline in živali. Nad umivalnike smo si zalepili maskoto, ki nas je med umivanjem opozarjala na varčevanje z vodo.

Šolsko leto smo pripeljali do poletja, ko smo se ob plakatih pogovarjali o zaščiti pred soncem in pomenu hidracije.

Otroci so skozi celo leto pridobivali izkušnje in tako gradili temelj za nadaljno skrb za svoje zdravje in dobro počutje.

(Skupno 17 obiskov, današnjih obiskov 1)